Результати круглого столу «Реформа третейських судів у контексті запропонованих змін до процесуальних кодексів»


Третейською палатою України, спільно з Асоціацією правників України та Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» 30 травня було проведено зустріч фокус-групи на тему «Реформа третейських судів у контексті запропонованих змін до процесуальних кодексів». Захід відбувся у Львові, в продовження Конференції «Нове процесуальне законодавство – шлях до ефективності судової влади», організованої за участі Ради з питань судової реформи при Президентові України.

В роботі круглого столу приймали участь судді, третейські судді, адвокати, науковці.

Захід було відкрито виступами Володимира Кравчука, судді Львівського окружного адміністративного суду, члена Правління Асоціації правників України, Андрія Кавакіна, керівника проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», та Тараса Шепеля, Голова Третейської палати України.

Головною подією заходу стала презентація Концепції вдосконалення роботи третейських судів, яка була розроблена в межах реалізації проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Презентував документ Тарас Шепель, в обговоренні прийняли участь всі учасники.

Другим питанням стало обговорення змін до Цивільного і Господарського процесуальних кодексів, які перебувають на розгляді Верховної Ради. З оглядом змін виступив Олександр Рязанцев, голова Третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті, член президії Третейської палати України.

Доповідь зробив також Анатолій Жуков, Голова Третейського суду при Асоціації українських банків, Заступник голови Третейської палати України.

Учасники круглого столу висловилися за збереження самоврегулівності у питаннях підвищення якості роботи третейських судів. Прозвучали застереження щодо недопущення втручання держави в питання організації та здійснення третейського розгляду.

Третейська спільнота та інші учасники погодилися з необхідністю підвищення якості третейського розгляду через самоврядну діяльність активно працюючих третейських судів і їх суддів.

В процесі обговорення змін до процесуальних кодексів, було звернено увагу на необхідність вжиття заходів з недопущення погіршення регулювання підтримки третейського розгляду порівняно з поточним.

Зокрема, незважаючи на те, що в цілому процесуальні кодекси є дружніми до третейського розгляду і містять прогресивні положення, необхідно зберегти остаточність рішення державного суду про видачу виконавчого документа, прибравши з проектів норму, яка дозволяє таке рішення оскаржувати поза межами оспорювання самого рішення третейського суду.

Текст Концепції тут


Опубліковано в Новини ТПУ
0 коментарів в “Результати круглого столу «Реформа третейських судів у контексті запропонованих змін до процесуальних кодексів»
1 Пінги / Зворотні посилання для "Результати круглого столу «Реформа третейських судів у контексті запропонованих змін до процесуальних кодексів»"
  1. […] експертами групи Судова реформа РПР у межах проекту “Підтримка впровадженню судової реформи” Ради Європи. Законопроект про внесення змін до Закону […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Новини ТПУ