Презентовано проект змін до Закону України «Про третейські суди»


Сьогодні, 7 листопада, голова Третейської палати України Тарас Шепель, та експерт судової групи Реанімаційного пакету реформ, доктор юридичних наук Борис Малишев презентували проект змін до закону України «Про третейські суди». Фіналізувати і внести законопроект до Верховної ради планується до кінця року.

За пропозиціям, втіленими в проекті, третейські суди утворюватимуть при Торгово-промисловій палаті України, регіональних торгово-промислових палатах, а також неприбуткових організаціях. На момент прийняття рішення про утворення суду організації мають відповідати вимогам строку діяльності (більше 5 років), річного обігу коштів (понад 500 прожиткових мінімумів), а також кількості учасників (більше 20 фізичних/юридичних осіб).

Презентовано проект змін до Закону України «Про третейські суди»

Презентація проекту змін до закону України «Про третейські суди»

Пропонується також вдосконалити механізми саморегуляція спільноти третейських судів, яке має реалізовуватися через Третейську палату.

Після перереєстрації третейські суди зможуть розглядати будь-які справи, що виникають із цивільних та господарських правовідносин, окрім тих, що належать до публічної сфери та компетенції міжнародного арбітражу. Цією презентацією відкрито громадське обговорення майбутнього законодавства про третейські суди.

Зауваження та пропозиції до тексту законопроекту прохання надсилати на електронну адресу: court@iccua.org

Опубліковано в Новини ТПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Новини ТПУ