Обговорення законопроекту 6540 та проекту закону про зміни до Закону України «Про третейські суди»


22.11.2017 за ініціативою Асоціації правників України були розглянуті законопроект № 6540 у частині,  що стосується змін до Закону України «Про третейські суди» та ККУ (п.п.4,27 проекту), а також проект закону про зміни до Закону України «Про третейські суди», запропонований головою Третейської палати України п. Шепелем Т. П.

В обговоренні  прийняли  участь адвокати,  що беруть участь у розгляді спорів у міжнародних та внутрішних арбітражах, суддя МКАС при ТПП, судді третейських судів. Більшість учасників обговорення не підтримали передбачене законопроектом№6540 введення до ст.375 Кримінального кодексу України норми про кримінальну відповідальність суддів третейського суду «за завідомо неправосудне рішення», яке  запропоноване у пункті 4 законопроекту № 6540.

Що стосується змін до закону України «Про третейські суди» учасниками обговорення були висловлені дві протилежні позиції стосовно  надання згідно із законопроектом 6540 права третейським судам розглядати спір за участю іноземного учасника, що зараз є неможливим (зауваження до п.27 законопроекту № 6540).

Дві позиції були також висловлені з приводу законопроекту запропонованого головою третейської  палати, яким передбачається  введення нових вимог до засновників третейських судів, перереєстрація за цими вимогами існуючих третейських судів та реєстрацію нових, введення обов’язкових внесків засновників третейського суду на здійснення діяльності Третейської палати (зауваження до цього законопроекту).


Опубліковано в Новини ТПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Новини ТПУ