У ТПП УКРАЇНИ ВІДБУВСЯ IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДДІВ


У ТПП УКРАЇНИ ВІДБУВСЯ IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДДІВТретейський суд має здобути популярність у суспільстві виключно через безумовну якість, відповідальне ставлення, незалежність, професійність арбітрів, за належного сприяння розвитку арбітражних інституцій із боку всіх гілок державної влади. Про це йшлося на IV Всеукраїнському з’їзді третейських суддів, що відбувся в ТПП України. Учасники з’їзду затвердили Положення про Третейську палату України в новій редакції та Резолюцію з’їзду й обрали склад Третейської палати України.

«Необхідно об’єднати зусилля для розвитку в Україні внутрішнього арбітражу, як альтернативного способу вирішення спорів, і через Третейську палату України забезпечити процес напрацювання ініціатив із удосконалення законодавства, спрямованого на гарантування суспільству якісних, професійних, неупереджених арбітражних послуг. Третейський суд повинен посісти гідне європейської держави місце серед інших юрисдикційних механізмів захисту прав, у взаємодії з національною судовою системою. Ми сподіваємося, що суди зможуть забезпечити належний якісний судовий контроль і сприятимуть формуванню судової практики, орієнтованої на підтримку високих світових стандартів арбітражу», – зазначив перший віце-президент ТПП України Михайло Непран, відкриваючи захід.

У своїй резолюції учасники з’їзду звернулися до уряду України, Президента, парламентарів із проханням приділити належну увагу запровадженню проарбітражного законодавства задля розвитку якісних, авторитетних постійно діючих третейських інституцій, паралельно з заходами з судової реформи.

На їхню думку, арбітражне законодавство має бути вдосконалено відповідно до європейських стандартів і кращих світових практик.

Так, зокрема, компетенція арбітражів повинна охоплювати сферу цивільних і господарських спорів, за винятком обмеження спорів, обтяжених публічним елементом (участю державних органів). Мають бути ухвалені критерії якості арбітрів та арбітражних установ, які здатні гідно, незалежно, неупереджено вирішувати спори, забезпечена незалежність арбітражних установ та арбітрів (третейських суддів) як від будь-якого стороннього втручання з боку держави й її органів, так і впливу будь-яких окремих бізнесових чи політичних утворень.

Учасники з’їзду заявили: оскільки процесуальні закони безпосередньо зачіпають питання розвитку арбітражу та містять положення, що закріплюють функцію судового контролю за арбітражем, їх подальша розробка й удосконалення мають відбуватися за участі, у відповідній частині, третейських суддів та арбітрів міжнародних арбітражів. Вони наголосили, що вітають реформу вищої судової інстанції країни – Верховного Суду, і закликають суддів при здійсненні правосуддя належним чином застосовувати засоби судового контролю за арбітражем, із урахуванням законодавства, практики та рекомендацій Європейського Союзу, та керуватися верховенством права.


Джерело

Опубліковано в Новини ТПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Новини ТПУ